Niezbędny sprzęt do wędzenia i wyrobu wędlin

Wędliny oraz kiełbasy wędzone domowym sposobem to przede wszystkim niezapomniany smak i aromat, który na długo pozostaje w naszej pamięci. Jeśli choć raz spróbujemy w ten sposób przyrządzonych potraw to raz na zawsze przestaniemy zaopatrywać się w niezdrową i naszpikowaną konserwantami żywność z supermarketów.

Aby jednak uwędzić własne wyroby, takie jak wędliny, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi radami, które dotyczą tego, czego będziemy potrzebowali do właściwego przeprowadzenia procesu wędzenia. Nie ma wątpliwości, że podstawą jest tutaj nasze centrum wędzarnicze, a dokładnie profesjonalne wędzarnie ogrodowe. Mogą to być zarówno wędzarnie murowane, metalowe oraz drewniane.

Czego jeszcze oprócz wędzarni do ogrodu będziemy potrzebować? Otóż są to haki do wędzenia, które w tym przypadku powinny być wykonane z dobrej jakości nierdzewnej stali, bowiem tylko taka zapewni nas o tym, że nasze wędzonki nie przejdą smakiem metalu. Natomiast jeżeli jeszcze planujemy wyrabiać kiełbasy, nie zapominajmy o maszynce do mielenia mięsa – warto wspomnieć, że niektóre sprzęty tego typu pełnią również praktyczną funkcję nadziewarek. Potrzebne będą nam również kije wędzarnicze oraz sprzęt do nastrzykiwania. Co do nastrzykiwania to śmiało możemy posługiwać się zwykłą strzykawką z apteki, warto się jednak zdecydować na jej większy odpowiednik, na przykład taką o pojemności 300 ml, ponieważ to znacznie ułatwi nam naszą pracę.

Jeżeli już zabieramy się za wędzenie wędlin domowym sposobem w naszej wędzarni ogrodowej powinniśmy również na składzie posiadać przeróżnego rodzaju akcesoria, które każdy z nas powinien znaleźć we własnej kuchni. Jest to przede wszystkim waga kuchenna, a także dość dobrej jakości noże kuchenne – idealne do krojenia mięsa. Niezastąpione w przypadku wędlin okazują się również siatki do obwiązywania i sznurki. Otóż sznurki wędliniarskie uniemożliwiają rozpad naszych wędzonek w trakcie ich przyrządzania. Można również wspomnieć, że w trakcie wyboru odpowiedniego urządzenia do wędzenia wędlin warto zajrzeć na stronę producenta i dystrybutora urządzeń wędzarniczych www.grillpal.pl, gdzie czeka na nas niejedna profesjonalna wędzarnia ogrodowa, którą charakteryzują dobra jakość oraz najniższe ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij filtry
Model wędzarni
Pojemność komory
Szerokość komory
Wysokość komory
Rodzaj drewna
Granulacja
Pojemność