Řeznické vybavení - jaké příslušenství se vyplatí mít pro výrobu klobás a uzenin?

Aromatycznie przyprawione wędzone mięso, domowe wędzone kiełbasy i wędliny to prawdziwy rarytas – tak bardzo doceniany za swój wyjątkowy smak, a także brak jakichkolwiek konserwantów, bowiem to od nas zależy w jaki sposób przygotujemy własne, domowe mięso. Zanim jednak zabierzemy się do profesjonalnego wędzenia w wędzarni ogrodowej, warto najpierw zapoznać się z listą niezbędnych akcesoriów masarskich, tak bardzo potrzebnych w obróbce naszego mięsa.

Okazuje się, że do wyrobu własnych wędzonych wędlin oraz mięsa potrzebny nam będzie specjalistyczny sprzęt masarski, który ułatwi nam to zadanie. Na samym początku jednak możemy zastosować wszelkie akcesoria, które już posiadamy w swojej kuchni. Natomiast właśnie nasza kuchnia może zostać głównym miejscem pracy obróbki masarskiej. Z czasem, gdy nasze umiejętności zyskają zupełnie inny poziom, możemy do tego celu wykorzystać osobne pomieszczenie. Nie ma wątpliwości, że takie rozwiązanie znacznie ułatwi nam naszą pracę, a także sprawi, że wszystko czego potrzebujemy będzie znajdowało się na swoim miejscu.

Niezbędny sprzęt masarki a všechny druhy příslušenství do domowej produkcji wędzonych wędlin, kiełbas oraz mięsa to: ostre noże masarskie, praktyczna deska do krojenia, maszynka do mielenia mięsa, dość spore garnki do parzenia, szklane misy do peklowania, moździerz do rozdrabniania przypraw, termometr szpikulcowy do sprawdzania temperatury wewnątrz potraw, nadziewarka do kiełbas z końcówkami 25mm, 22mm, 19mm i 15 mm, przydadzą się jeszcze osłonki naturalne do kiełbas, siatka wędliniarska, waga kuchenna, miarka kuchenna oraz strzykawka do nastrzykiwania potraw.

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na nadziewarkę do kiełbasy. Dzięki niej możemy przygotować swoje własne wyroby kiełbasiane. W zależności nadziewarka do kiełbasy jest potrzebna w lokalu gastronomicznym czy w zaciszu domowym powinniśmy dobrać preferowaną przez nas pojemność. W domu wystarczy zaledwie kilku litrowa, w biznesie przyda się nadziewarka do kiełbas z dodatkowym zasilaniem i większym litrażem.

Warto się również zaopatrzyć w nasze ulubione przyprawy do wędlin i mięsa i w sten sposób mieć wszystko pod ręką w jednym miejscu. Jeżeli natomiast zastanawiamy się jeszcze nad właściwym wyborem profesjonalnej wędzarni do ogrodu, możemy zajrzeć na stronę producenta i dystrybutora wędzarń ogrodowych www.grillpal.pl i z jego pomocą stworzyć własne centrum wędzarnicze w naszym przydomowym ogrodzie. Do wyboru mamy tu grille ogrodowe, wędzarnie metalowe, drewniane, murowane, a także większość akcesoriów, które ułatwią nam sztukę wędzenia. Zapraszamy.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zavřít filtry
Model udírny
Kapacita komory
Šířka komory
Výška komory
Typ dřeva
Granulace
Kapacita