fbpx

Wszystko do wędzenia i grillowania

brykiet drzewny

Brykiet drzewny

Brykiet drzewny to jedno z najtańszych surowców opałowych, które od dawien dawna wykorzystuje się na przykład w trakcie grillowania i nie tylko.

Wyróżniamy kilka rodzajów brykietu drzewnego. Jednym i najbardziej popularnym z nich jest brykiet typu walec, który z kolei posiada nieregularną długość, a także jak sama nazwa wskazuje, kształt walca. Natomiast nieco mniej znanym brykietem pod kątem kształtu jest tak zwany brykiet – ołówek. Jego kształt w przekroju przypomina ołówek – jest sześciokątem lub ośmiokątem. Wykorzystuje się go najczęściej do ogrzewania kominkowego.

Jeżeli natomiast jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnej wędzarni ogrodowej lub grilla ogrodowego – również i my powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości opał do naszych urządzeń. Znajdziemy go na stronie sklepu internetowego z wędzarniami, który mieści się pod adresem: www.grillpal.pl. Czekają tu na nas również wędzarnie do ogrodu drewniane, murowane i metalowe, ruszty do grilla i do wędzarni, haki wędzarnicze do ryb, mięsa, serów i wędlin, rury i kolanka dymne, paleniska do wędzarni, a także mnóstwo innych oraz równie przydatnych akcesoriów wędzarniczych. Zapraszamy!

 

« »