fbpx
Producent wędzarni najwyższej jakości Q1

Jak zrobić kiełbasę z dziczyzny?

Kiełbasy z dziczyzny – czym się charakteryzują?

Kiełbasy z dziczyzny są zazwyczaj wytwarzane z mięsa zwierząt żyjących dziko w lasach. Najczęściej jest to mięso z jelenia, sarny lub dzika. Kiełbasy z dziczyzny mogą być surowe, suche lub wędzone. Mięso do ich wyrobu jest zwykle grubo siekane, a czasem mielone. W składzie takich kiełbas, oprócz mięsa, znajdują się różne przyprawy i zioła. Kiełbasy z dziczyzny charakteryzują się ciekawym smakiem i głębokim aromatem. Zdecydowanie różnią się one od kiełbas wieprzowych. Co więcej, z pewnością bardziej przypadną one do gustu miłośnikom mięsnych potraw.

Jak zrobić kiełbasę z dziczyzny?

Samodzielnie zrobiona domowa kiełbasa z dziczyzny sprawi ogromną satysfakcję, jak również umożliwi doprawienie mięsa wedle własnych kubków smakowych. Co więcej, przygotowując kiełbasę z dziczyzny, będzie się znało jej dokładny skład, co współcześnie jest niezwykle ważne. Nie przedłużając, jak zrobić domową kiełbasę z dziczyzny?

Pierwszym krokiem będzie dokładne zmielenie mięsa. Ważne, aby było ono świeże i dobrej jakości. Następnie, należy dodać do niego przyprawy do dziczyzny. Najczęściej będą to sól, papryka słodka, kolendra, kminek, gorczyca, cukier, estragon, pietruszka, oregano czy cząber. Do mieszanki mięsa i przypraw należy dolać odrobinę wody, a następnie wyrobić całość na kleistą masę. Wskazane jest, aby odłożyć ją do lodówki na 6 godzin. Po upłynięciu określonego czasu, można przystąpić do nadziewania jelit mięsnym farszem. Niezbędna może się tutaj okazać nadziewarka do kiełbas. Nakłada się na nią jelita, a następnie błyskawicznie i łatwo napełnia się je mięsem. Najlepiej formułować kiełbasy co około 30 cm. Powstałe pęta należy zawiesić na kijach i pozostawić do wyschnięcia na około 6 godzin. Ostatnim krokiem jest wędzenie kiełbasy z dziczyzny. Niezbędna będzie do tego wędzarnia ogrodowa. Po włożeniu do niej domowych wyrobów z dziczyzny, należy wędzić je w temperaturze 50-60 stopni Celsjusza przez około 4 godziny. Po wyciągnięciu kiełbasy z dziczyzny z wędzarni i jej ostudzeniu, jeszcze tego samego dnia można ją spożywać.

Jakie wyroby można przygotować z mięsa z dziczyzny?

Mięso z dziczyzny pozwala przede wszystkim na wyprodukowanie pysznej kiełbasy z dziczyzny. Jednak, to nie wszystkie wyroby, jakie można wytworzyć z tego rodzaju mięsa. Pozwala ono również na przygotowanie wielu innych, ciekawych w smaku produktów. Przykładowo, są to:

  • kabanosy z dziczyzny
  • wędliny z dziczyzny
  • szaszłyki z dziczyzny

Każdy z tych wyrobów charakteryzuje się interesującym smakiem i niezwykłym aromatem.

Gdzie znaleźć najlepsze domowe wędzarnie?

Zastanawiając się, gdzie znaleźć dobrej jakości domowe wędzarnie ogrodowe, warto zajrzeć do sklepu internetowego Grillpal. Oferuje on szeroki wybór wędzarni drewnianych, jak i metalowych. Co więcej, cechują się one solidnym wykonaniem, niezawodnym działaniem, jak również atrakcyjną ceną. Wędzarnia ogrodowa zakupiona w sklepie online Grillpal z pewnością posłuży przez wiele lat. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że grillpal.pl to również sklep z akcesoriami wędzarniczymi. Pośród jego oferty można znaleźć także haki wędzarnicze, pokrowce, ociekacze, zrębki wędzarnicze, termometry, generatory dymu czy siatki do wędzenia. Sklep internetowy Grillpal to gwarancja dużego wyboru, konkurencyjne ceny, a także przyjazny personel, który wyczerpująco odpowie na każde zadane pytanie. Warto czym prędzej zapoznać się z ofertą sklepu online Grillpal – na pewno się tego nie pożałuje!

« »