fbpx
Producent wędzarni najwyższej jakości Q1
wedzone-mieso-i-kielbasy

Jak wędzić mięso i jakie mięso do wędzenia będzie najlepsze?

KILKA PROSTYCH KROKÓW

 

Wyśmienite, soczyste i samodzielnie przygotowane mięso to marzenie każdego początkującego amatora wędzenia. Wybornie wyglądający boczek, karkówka czy szynka nie muszą być na Twoim stole jedynie od święta. Oto kilka prostych kroków, dzięki którym przyrządzisz wyjątkowo aromatyczne i smaczne mięso

 

JAK PRZYGOTOWAĆ MIĘSO DO WĘDZENIA?

 

Proces przygotowywania mięsa przed wędzeniem jest najważniejszym etapem, dzięki któremu szynka, boczek czy karkówka nabierze wyjątkowego smaku i aromatu. Aby tak się stało, należy namoczyć mięso w solance – roztworze z soli, wody i opcjonalnie z przypraw. Sprawi ona, że, mięso zostanie zakonserwowane. Następnie dokładnie osuszyć mięso i umieścić je w specjalnych siatkach wędliniarskich. Zdecydowanie ułatwią one zawieszenie mięsa w wędzarni. 

 

WĘDZENIE MIĘSA – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 

Aby uzyskać najlepsze efekty, warto jest poddać mięso suszeniu w wędzarni, jeszcze przed właściwym wędzeniem. Należy robić to przy uchylonym otworze na dym. Po ok. godzinie można rozpocząć wędzenie. Powinno się ono odbywać w temperaturze ok. 50 – 60℃ przez 5-6 godzin w zależności od wielkości poszczególnych surowców. Po wyciągnięciu gotowego mięsa należy je wystudzić. Po wystygnięciu pozostaje jedynie pokroić i rozkoszować się smakowitymi wyrobami. 

 

Akcesoria do wędzenia oraz wędzarnie ogrodowe niezbędne do przygotowania aromatycznych wyrobów mięsnych znajdziesz na naszym sklepie internetowym grillpal.pl. Udanych zakupów!

« »